TEMEL ve İLERİ FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM ATÖLYELERİ

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM SEMİNERİ :

 

Güncellenmiş görseller ve zengin içeriği ile en ince detaylarına kadar Temel Fotoğrafçılık  bilgisine sahip olabilmenizi amaç edinen bu program,hafta içi akşam saatlerinde, 6-8 haftalık bir Teorik eğitim sürecini kapsar. Uygulama ve fotograf okuma dersleri ile detaylandırılan bu  programa katılarak Fotoğraf ekipman kullanımı ve Teknik bilgisi, iyi fotoğrafın püf noktaları ve onu oluşturabileceğiniz teknik alt yapıyı öğrenecek ve program sonunda fotoğraflarınızın gözle görülür bir şekilde güzelliştiğine tanık olacaksınız. Bu programa katılarak öğrenebileceğiniz bir başka şey ise, hiç bir Temel fotoğraf eğitim seminerinin bu kadar detaylandırılmadığını da görmek olacak. Eğer bu Program sonunda hala fotoğraf  üretemiyorsanız, fotoğraflarınız duvara asılıncaya kadar biz sizi bırakmayacağız; yeter ki siz öğrenmeye açık olmaktan vazgeçmeyin...

 

İNSAN - PORTRE FOTOĞRAF ATÖLYESİ :

 

İnsan ve portre fotoğraflamanın püf noktaları,İnsan fotoğralamada ışık kullanımı,İnsan vücudunun Anatomik yapısı, Altın oranların insan vücudu üzerinde kullanılması,İnsanları fotoğraflamadan önce sahip olunması gereken temel bilgiler, ilişki kurma,sosyal iletişim ve aktif müdahale... Daha bir çok temel bilgi ve deneyimlerden elde edinilen birikimleri uygulamalı olarak  öğrenme şansı bulacağınız bu atölye çalışmasına katılabilmek için TEMEL FOTOĞRAFÇILIK Eğitimi almış olmak koşulu vardır.

 

DOĞA - MAKRO ve MANZARA  FOTOĞRAF ATÖLYESİ :

 

Etrafmızda neler olup bittiğini görebilmek, farkında olmadan çevremizde olup biten doğa olaylarına karşı kayıtsız kalmamak, onları mekanlarında gözlemleme becerisi kazanmak ve doğanın gizem dolu sırlarını keşif için çıkılan uzun bir  yolculuktur doğa fotoğrafçılığı.

  • Doğa Fotoğrafı nedir ?
  • Doğa fotoğrafçılığı ile manzara fotoğrafçılığı arasındaki ince çizgi 
  • Doğa fotoğrafçılığı ekipman bilgisi
  • Doğa fotoğrafçılığı için ön hazırlık
  • Doğada seyahat,doğada barınma,doğada yön bulma,doğada sağlık ve ilk yardım,
  • Doğa fotoğrafçılığında sizi bekleyen riskler,
  • Makro fotoğraf nedir ? Makro fotoğraf  ekipman bilgisi
  • Doğa fotoğrafçılığında ışık kullanımı püf noktaları
  • Canlı ve Cansız doğa fotoğrafçılığı

 

Ve daha bir çok konu başlığı altında toplanan Doğa Fotoğrafçılığı Atölyemize katılmak için temel fotoğrafçılık bilgisine sahip olmak gereklidir.

 

 STÜDYO FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ :

 

Fotoğrafın temel öğesi olan ışığa hükmetmeyi,Temel ışık bilgisi ile birlikte en iyi ve doğru şekilde kullanmayı öğrenerek çalışacağınız bu atölyede aktif müdahalenin en temel unsurları ve still-life düzenleme ve uygulamaları,metal  yüzey çekim teknikleri,cam ve saydam yüzey çekimin en ince detaylarını da öğreneceksiniz... Uygulamaları stüdyo ortamında öğrenerek yapmak imkanı bulacağınız bu atölye çalışmalarında canlı model çalışması ve ürün fotoğrafçılığı hakkında bilgi edinmekle birlikte fotoğraftan para kazanmanın, dolayısıyla binlerce dolar harcayarak oluşturdugunuz fotograf ekipmanlarınızdan ekonomik kazanc elde etmenin şartlarını da öğreneceksiniz.Bu atölyemizin çalışmalarına katılarak profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımlarınızı da atmış olacaksınız.

 

SOKAK ve BELGESEL FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ :

 

Sabrın ve gözlemleme yeteneğinin en üst seviyede olması yanında, hızlı düşünüp çabuk karar verebilme becerisi de gereken sokak fotoğrafçılığı, belki de, fotoğrafın da ilk çıkış noktası olması açısından fotograf hayatımız içinde önemli bir yere sahiptir. Kompozisyon bilgisinin ön plana çıktığı sokak fotograflarında izleyiciye aktarılması gereken mesaj ve fotoğrafik dil kullanımı da önem arz eder.  Sokaklar insanların yaşam alanları olması sebebiyle,insanlığın belirli bir zaman ve yöredeki manzarasıyla ilgili olan belgesel fotoğraf bilgisi ve tekniklerini de bu atölye içinde ele almaya karar verdik. Sokak ve Belgesel fotografçılığın en ince detaylarını işlemek üzere bu atölyede bir araya geliyor ve takım çalışması içinde görev alanlarımıza gidiyoruz.

 

DOĞUM-BEBEK / ANNE FOTOĞRAF ATÖLYESİ  :

 

En zor fotoğrafçılk branşlarından birisidir Bebek fotograflamak. Hamilelik döneminden başlayarak Doğum anına ve sonrasına uzanan bir süreçte ailenize katılan yeni ferdin,en güzel anlarında ve en güzel fotoğraflarla belgelenmesi; uzman ellerde ve deneyimli fotoğrafcıların çalışmaları sonucunda estetik ve duygu yüklü fotograf karelerine sahip olmak isteyenlere uzattığımız dost bir eldir  bu atölyemiz.

 

Bu atölyemizin fotoğraf ve eğitim çalışmalarına katılmak isteyen arkadaşlarımız için uyguladığımız kurallar diğer atölyelerimizden biraz farklı. Bu çalışmalarda yer alan arkadaşlarımız ön bir eğitimden  sonra atölyemize gelen çekim isteklerini karşılamak üzere tarafımızdan görevlendireleceklerdir.

 

DİJİTAL FOTOĞRAF İŞLEME ve DÜZENLEME ATÖLYESİ :

 

Bir çok insan fotoğraf makinesinin deklanşörüne bastığı zaman en muhteşem görüntüleri aldığını veya alacağını sanır.Büyük heveslerle aldığımız son model fotoğraf makinelerinin, en güzel fotoğrafları hemencecik bize sunacağını sanarak büyük bir yanılsama içine düşeriz.Fotoğraf bir dizi öncelik sırasına göre disiplinli bir çalışma gerektiren işlemler sonrasında çerçevelerimizi süsleyebilir ancak.

 

Çağımız dijital fotoğrafçılık cağı olduğundan dijital dünya ile de tanışık olmanız ve dijital fotoğraf makinenizin size, fabrika ayarlarına uygun işleyerek sunduğu fotoğrafları ayrıca bir PC aracılığıyla görmeniz ve izlemeniz gerekecek… Gördükleriniz muhtemelen sizi yine mutlu etmeyecek… İşte tam o noktada fotoğraflarınıza müdahale etmek gereği duyacaksınız…

 

Eğer bir fotoğrafa yapılabilecek müdahalelerin püf noktalarını bilmiyorsanız işiniz hala zor ve hala izlenesi fotoğrafları "yaratma - yaratamama" ikilemi içinde kıvranıyorken bulacaksınız kendinizi…

 

Boşuna kıvranmayın… Çok değerli zamanınızı da boşuna harcamayın… Alanında başarılı eğitmenlerin denetim ve gözetiminde dijital dünyanın sırlarını keşfe çıkacağınız DİJİTAL FOTOĞRAF İŞLEME ATÖLYEMİZ ‘in periyodik aralıklarla düzenlediği seminer çalışmalarına katılın yeter.