Fotoğraf Atölyeleri ve FOTOĞRAFÇILIK Eğitim Seminerleri

 

 foto

İZMİR FOTOĞRAF AKADEMİSİ'nde yeni dönem TEMEL DİJİTAL FOTOGRAFCILIK EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ hız kesmeden devam edıyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda Temel Fotografcılık ve İnsan Portre Atölyesi çalışmalarıyla sürdürdüğümüz eğitim seminerleri programımızı bu sene uygulamaya koyduğumuz DİJİTAL FOTOĞRAF İŞLEME Atölyesi, STÜDYO FOTOĞRAFCILIK Atölyesi, BELGESEL FOTOGRAF atölyesi ve DOĞA-MAKRO FOTOGRAF Atölyesi, BASKI ve SERGİ'ye hazırlık uygulamalarımızla daha da güçlendirdik. 2015 Eğitim sezonu içinde, daha pratik, işlevsel ve zenginleştirilmiş bir  teorik  program uyguluyoruz...

 

Bundan sonra TEMEL FOTOĞRAFCILIK eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımız, istedikleri atölyeye dahil olarak fotoğraf çalışmalarını ve ileri fotografcılık bilgi ve becerilerini geliştirme imkanını bulacaklar.

 

Diğer Programlar hakkında bilgi almak için web sayfamızdaki EĞİTİM AL ikonunu tıklayınız veya LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ  ya da Atölyemizi Ziyaret ediniz.

 

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM ATÖLYEMİZ  Yaz Kış demeden arzu eden herkesin istediği gün ve saatlere program satın alabileceği biçimde aralıksız olarak devam eder. Programlar çoğunlukla hafta içi akşam saatlerinde uygulanır; Hafta sonu ve gündüz kayıtları için lütfen bilgi alınız. 

 

Yeni dönem eğitim  programlarımız zenginleştirilmiş teorik içerikler ve fotograf eğitim uygulamaları ile, Aksam saatleri saat 19.30 - 21.30 arasında devam edecektir. Ayrıca 2015  dönemi Dijital Fotoğraf Temel eğitim  seminerlerimizin dışında  diğer ATÖLYE çalışmalarımızı da içeren her program için başvuruları değerlendirmeye ve kayıt almaya başladık.

 

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM seminerleri DERS PROGRAMI

 

Temel fotoğrafçılık Eğitim seminerlerimize ilgi duyarak katılma kararı alan kişiler, fotoğrafın görsel iletişim dili  yapısını öğrenerek, gördükleri her fotoğrafı teknik açıdan çözümleme becerisi kazanacak, fotoğraf aracılığıyla kendi anlatmak istedikleri konuları da etkili bir şekilde işleyebilme yeterliliği edineceklerdir...

 

Eğitim Semineri sonunda katılımcıların hayal ettikleri fotoğrafları yaratabilmeleri adına, eserlerini duvara asıncaya kadar geçecek öğrenme sürecinde onlara desteğimiz devam edecektir

 

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYEMİZDE Sınıf oluşturulmamaktadır ve arzu eden istediği gün ve saatler için program satın alabilir.

 

1 - FOTOGRAFÇILIĞA GİRİŞ

 

a- Fotograf Nedir ?
b- Neden fotograf çekeriz,iyi fotoğraf nasıl olur,
c- iyi fotoğraf çekmenin püf noktaları
d- Fotoğrafı görsel iletişim dili olarak kullanmak

 

2 - EKİPMAN BİLGİSİ

 

a- Fotoğraf makinesi,yapısı ve işleyiş prensibi
b- Dijital-Analog Fotograf makineleri karşılaştırmalı
c- Lensler ( Objektifler ),lenslerin yapısı,
d- Lens seçimi,
e- İşleyiş ve kullanım amaçlarına göre lens çeşitleri.
f- Diğer Yardımcı teknik malzemeler

 

3 - ENSTANTENE - DIYAFRAM - ISO /ASA

 

4 - NET ALAN DERİNLİĞİ

 

a- Net alan derinliği ve fotografa etkisi
b- Fotografta net alan derinliği yaratmanın püf noktası
c- Örneklerle Net alan derinliği

 

5 - RENK BİLGİSİ

 

a- Renkler ve fotograf içindeki anlamı,algılama ve yorum
b- Renklerin birbiri ile ilişkisi
c- Kullanıma göre rengin fotografa yüklediği anlam

 

6 - IŞIK BİLGİSİ

 

a- Işık Nedir ?

b- Fotoğraf ve Işık ilişkisi
c- Fotografçılıkta Işığın etkili Kullanımı
d- Fotoğrafçılıkta ışık türleri

 

7 - KOMPOZİSYON ( Fotografı düzenlenme sanatı )

Kompozisyon konumuz tüm detaylarıyla birlikte 4 ders saati sürmektedir

 

8 - FOTOĞRAF OKUMA

 

Fotoğraf okuma derslerimiz,temel eğitimlere katılan veya temel eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizin katılımı ile her hafta ilan edilen bir gün içinde yapılır.

 

9 - FOTOGRAF UYGULAMA

 

Fotograf uygulamalarımıza katılım genele açık olup,kursıyer arkadaşlarımızın çalışmaları,üç kişilik gruplar halinde ve deneyimli olanın gözetim ve kontrolunde yapılır.Her uygulama sonrasında elde edılen fotograflar,OKUMA derslerinin ana konusunu olusturur.Hata,eksik ve yanlışlar uygulamalarda değil, Okuma derslerinde genelin önünde değerlendirilir.

 

10- KATILIM SERTİFİKALARI DAĞITIM TÖRENİ


Eğitim ve Uygulama Çalışmalarını başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza katılım sertifikaları atölyemiz gösteri salonunda, her bir katılımcının özgeçmiş ve fotoğraflarından örnekler ile oluşturulan ortak bir sunum sonucunda törenle verilir.

 

Atölyemizde Temel eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımız, çalışma grupları üyeleri ve ATÖLYE ÜYELERİ'miz sergi ve degerlendirme gibi fotoğraf çalışmalarında uygulama kamplarına katılımlarda öncelik hakkına sahiptirler.

 

Atölyemizin 2015 yılı calısmaları içinde, geçmiş dönemleri de kapsaycak şekilde kurslarını tamamlayan arkadaslarımıza yonelik olarak branşlaşma ve branş secme çalışmaları da mevcut olup,Belgesel fotograf,makro fotograf,Doğa fotografcılığı, Portre fotoğrafcılığı dallarında uygulamalı çalışma atölyelerimize de kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Ayrıca FOTO - PROJE atölyemiz de ilgilenen arkadaşlarımız için her zaman hizmete hazırdır.

 

PROGRAM SATIN AL


Zeynel Aydın

E-Posta : zeynelizmir@yahoo.com