FOTOĞRAFA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN

 

Fotoğrafçılığa ilk adım da diyebileceğimiz bu grubun çalışmalarına katılacak olan arkadaşlarımız öncelikle "Niçin Fotoğraf çekiyoruz ?" sorusuna cevap arayacaklar. Fotoğrafa yaklaşmayı öğrendikten sonra ise Fotoğrafı aramak konuları işlenecek ve en güzel fotoğrafları oluşturmanın teknik kurallarını öğrenecekler. Grup çalışmaları 26 ARALIK 2011 Pazartesi  günü başlayacak ve  Teorik dersler aynı  hafta içinde tamamlanacaktır.

 

Fotoğraf Makinesi ve Ekipman Kullanım bilgisi ile DİYAFRAM, ENSTANTENE ve ISO Kombinasyonu sebep sonuç ilişkisinin örnekleri ile anlatıldığı dersler sonrasında, bir günlük aktif uygulama toplu halde açık alanda yapılacak. Ara boşluklar ödev uygulamaları ile değerlendirilerek son gün yapılacak değerlendirme neticesinde bu atölyemiz üç gün sürecek olan çalışmasını tamamlayacak.

 

 Bu çalışma sonunda başarılı görülen kursiyerler bir sonraki çalışmalara katılmak için hak kazanırken, yetersiz bulunan veya eksikleri görülen adaylar ise aynı programa ücretsiz olarak bir kez daha devam edebilecekler.

 

Minimum – Maksimum Katılımcı sayısı:

6 – 10 kişi

 

Kimler Katılabilir

Fotoğrafa ilk kez başlayanlar,

Herhangi bir fotoğraf makinesine sahip olanlar

Bilgilerini tazelemek isteyenler

DİYAFRAM, ENSTANTENE, İSO ( ASA ) Kombinasyonunu tüm ayrıntılarıyla öğrenmek isteyenler

Her gün Saat  20.00 – 22.00 zaman dilimleri boş olanlar

 

Programın sonunda

İyi fotoğraf çekmenin incelikleri, sahip olduğunuz ekipmanların kullanımı, fotoğrafa yaklaşma ve fotoğraf yaratmak, Enstane, diyafram ve İSO ( ASA ) kombinasyonunu doğru şekilde örnekleri ile öğrenmek ve hayal etiğimiz fotoğrafları kadrajlama becerisi kazanmak mümkün olacak.

 

Süresi

4 Saat Teorik,

6 saat alanda uygulama,

2 saat değerlendirme

Toplam Üç gün - 12 Saat

 

Diğer çalışmalarımız hakkında bilgi edinmek, Ücret bilgisi ve kesin kayıt işlemleri için Atölyemize uğrayınız